Прес-реліз

Квітень 7, 2009 at 8:57 am Залишити коментар

Проблеми, з якими зустрічаються роми в Україні, подібні до тих, на які наражаються роми в інших країнах Європи. Характерними умовами їхнього життя є обмежений доступ до систем освіти та охорони здоров’я, до інших життєво важливих послуг, в цілому низький загальноосвітній рівень, високий рівень безробіття, злиденні умови проживання в більшості місць, де селяться роми, погане здоров’я, дискримінація та вороже ставлення у повсякденному житті, загальне виключення з суспільства.

 

Офіційно «расова дискримінація в Україні була ліквідована у всіх її формах, і кожній особі гарантується рівність перед законом без огляду на расу, колір шкіри, національну чи етнічну належність».

 

Проте Рада Європи виражає серйозне занепокоєння з приводу посилення антисемітизму, антиромських настроїв та  інших форм дискримінації в Україні, які віднедавна стали набувати форм нападів та вбивств.

 

Боротьба з упередженнями та дискримінацією належить до пріоритетів Ради Європи, яка проводить кампанію в Україні під девізом „Доста! – Здолай упередження, відкрий для себе рома! ”. 

 

Доста”, що мовою ромів означає „досить”, є інформаційною кампанією, яка здійснюється з метою зближення громадян неромської та ромської національності та подолання упередженого ставлення  і стереотипів по відношенню до ромів. Кампанію було успішно здійснено в деяких європейських державах – членах Ради Європи, зокрема, в Албанії, Боснії та Герцеговині, Чорногорії, Сербії та колишній Югославській Республіки Македонії”.  Від 2008 року кампанія також реалізується в Хорватії, Латвії, Італії, Румунії, Словенії, Молдові та Україні в рамках реалізації спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу.

 

Для того, щоб відзначити Міжнародний день ромів, ми запрошуємо школи з України взяти участь в шкільному конкурсі “Малюнки проти стереотипів”, зазначаючи наступне: продемонструйте свої творчі можливості та створіть оригінальний малюнок, який сприятиме подоланню стереотипів та упередженому ставленню щодо ромів.(для більш конкретної інформації про конкурс відвідайте веб-сайт www.dosta.org).

 

За більш детальною інформацією слід звертатись до Відділу ромів та кочових народів (контактна особа: Зола Кондур, телефон.: +33 3 90215151 ; факс: + 33 3 88 41 27 31 ; електронна пошта: zemfira.kondur@coe.int).

 

 

Advertisements

Entry filed under: Міжнародна спільнота, Події, Проекти. Tags: , , .

Неонацисти дедалі успішніше вербують молодь Офіс ОБСЄ по правам людини, Коміссар у справах національних меншин висловили своє занепокоєння стосовно насильства по відношенню до ромів.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Blog Stats

  • 3,294 hits

Diversipedia

Квітень 2009
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер   Чер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Архіви

Недавні записи


%d блогерам подобається це: